En Büyük Haber

En Büyük Haber
En Büyük Haber

İstanbul Sosyal Gelişim Derneği’nin yapımını üstlendiği “En Büyük Haber” oyunu Tiyatro Külliyen tarafından sahnelenmektedir.

 

Hikaye: Ahmet Mercan

Yazan – Yöneten : Yunus Emre Obut

Oyuncular:  Yunus Emre Obut, Osman Doğan, Fatih Akçin, İsmail Volkan Ceylan, Taha Dinler

Konusu:  

Muhsin iflas etmiş bir fabrikatördür. Haciz ve davaların etkisinden uzaklaştırmak için kızı ve karısını memlekete yollar. Fakir bir semtte tek oda bir ofis tutup işlerine devam etmeye çalışır. Arkadaş bildikleri kişiler işleri bozulunca ondan uzaklaşır ve onu bir başına bırakırlar. Fabrika müdürü İlyas ve çaycı Hayri herşeye rağmen Muhsin’i yalnız bırakmazlar. Muhsin derin bunalımdan intihar ederek kurtulmayı planlar, tüm denemelere rağmen başaramaz.

Bir gün Muhsin’nin köylüsü olduklarını idda eden Sefer ve Rasim ofisi ziyaret ederler. Rasim ve Sefer bir gece ofiste bulunan kasayı soymak için harekete geçerler. Soygun esnasında etrafta bulunan kitaplara çarpan Rasim düşürdüğü Kur’an-ı Kerim’i okumaya başlar. Bu esnada Muhsin iki hırsızı ansızın yakalar. Rasim ve Sefer Kur’an-ı Kerim’in kendileriyle konuştuğunu söylerler. Bu üç adam Kur’an ile tanışma sürecine gider ve değişim başlar.

Tür: Komedi

Yapım: İstanbul Sosyal Gelişim Derneği (İSGD), 2016

www.enbuyukhaber.org

Tanıtım Videosu